Glassnode’un iki kurucu ortağı; Bitcoin‘de yeni bir satış dalgasının gelme ihtimalinden bahsederek yatırımcıları uyardı. Şirketin son mail bülteninde değerlendirmelerde bulunan iki yönetici; Bitcoin’in risk düzeyi yüksek olan varlıklarla olan korelasyonunun yüksek olmasından dolayı hisse senetleri piyasalardaki düşüşten etkilenme ihtimalini artırdığını belirttiler.

Bu sabah itibariyle 39 bin doların da altına sarkan Bitcoin hakkında, zincir üstü analiz platformu Glassnode’un iki yöneticisinden uyarı geldi. Bitcoin’in riskli varlıklar ile olan korelasyonunun son dönemde ciddi şekilde arttığını belirten Glassnode’un kurucu ortakları Jan Happel ve Yann Allemann; ABD hisse senetleri piyasalarında yaşanacak olan bir düşüşten Bitcoin’in de olumsuz etkilenebileceğini belirttiler.

“Bitcoin’e Olan Güvensizlikten Değil”

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş ile, Fed’in para sıkılaştırma politikasının makroeknomik dengeleri zayıflattığını dile getiren iki kurucu şu ifadelere yer verdi;

“Analizimiz, yaşanabilecek muhtemel bir düşüş dalgasının, Bitcoin’e olan güvensizlikten değil, zayıflayan ve zorlanan makroekonomik dengelerden kaynaklandığını öner sürmektedir.”

“Fon Çıkışları 2022’nin En Büyüklerinden…”

İki yönetici kripto para fonlarında yaşanan hareketliliğe de vurgu yaptı:

“Kripto para evrenine uzaktan baktığımızda, geçen haftaki fon çıkışlarının da 2022’nin en yüksek ikinci fon çıkışları olduğunu görüyoruz. Solana’ya 3.7 milyon dolar ve altcoin’lerden oluşan çoklu varlık fonlarına 5 milyon dolar giriş olmasına rağmen, Bitcoin fonlarında ise tam 131 milyon dolarlık çıkış oldu.”

“Dip Seviyelerini Görmüş Olabiliriz”

Allemann BTC’nin zincir üstünde güç belirtileri göstermeye devam ettiğini ve Bitcoin yatırımcılarının, en büyük kripto parayı borsalardan tarihi bir oranda çektiğine de değindi ve bunu olumlu gördüğünü söyledi:

“Bitcoin’in borsalardan çekilme durumu, muhtemel bir dip görme olasılığımızı artırıyor ve bir sonraki adımın yükseliş olabileceğini gösteriyor. Borsalarda daha az olan arz, satış baskısının da azalmasına neden olur”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish