Wall Street’in popüler yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, kripto para yatırım şirketi olarak bilinen Galaxy Digital ile OTC işlemi gerçekleştirdi. Böylelikle Goldman Sachs, OTC işlemi gerçekleştiren ilk büyük Amerikalı banka oldu.

CEO’sunun Mike Novogratz olduğu Galaxy Digital yatırım şirketi, Goldman Sachs ile yapmış olduğu ticaret hakkında; “Yapmış olduğumuz bu karşılıklı ticareti, nakit uzlaşmalı Bitcoin opsiyon işlemi olarak adlandırabiliriz.“ dedi.

Şirket ayrıca konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu;

“Goldman Sachs kripto para çalışmalarına her geçen gün artırıyor. Bu işlem ile birlikte ilk kez OTC işlemi yapmasının yanı sıra, bu işlemi yapan ilk ABD’li büyük bir banka olmanın da gururunu yaşamalıdır.Yatırım bankalarının kripto paraları ne denli benimsendiğini göstermek açısından önemli bir işlem oldu. Yaptığımız bu ticaret, Galaxy’nin, Goldman Sachs ile olan ilişkisinin devamı açısından da büyük önem taşıyor.”

Galaxy şirketi açıklamalarında, Goldman Sachs şirketiyle aralarındaki ticaretin güçleneceğinin de altını çizdi. Ayrıca yatırım şirketlerinin her geçen gün kripto paralara olan ilgisinin artığını vurguladı.

Dünyanın önde gelen yatırım bankası Goldman Sachs’in Dijital Varlık Başkanı Max Minton ise konuya ilişkin şunları ifade etti;

“Galaxy ile gerçekleştirdiğimiz kripto para ticaretinden dolayı oldukça mutluyuz. Bu ticaret varlık sınıfının gelişmesi açısından da çok önemli bir girişim.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish