Salı günü Goldman Sachs ekibinin yayımladığı raporda Ethereum’un değer saklama aracı olarak Bitcoin’in yerini alabileceğini açıkladı.

ABD’nin yatırım bankacılık devi olan Goldman Sachs, kripto para piyasası özelinde değerlendirme yaptı. Raporda; Gerçekten kullanılabilme potansiyeli en yüksek olan kripto paranın Ethereum olduğunu belirtti. Ayrıca Business Insider da Ethereum’un, akıllı sözleşme aplikasyonları için kullanılan en popüler platform olduğunu söyledi. Goldman Sachs; Ethereum, Bitcoin’i zaman içerisinde bazı pratik açılardan geride bırakacaktır.

Raporda kripto paralar sadece kripto paralar ile değil, altınla da kıyaslandı. Analizde “hangi kripto para zirveye gelirse gelsin herhangi bir kripto paranın yakın gelecekte altını yenmesi mümkün durmuyor.”cümlesi dikkat çekti.

Goldman Sachs, “Altın, hisse senetleri ve döngüsel emtialar ile nasıl rekabet ediyorsa; kripto parayla da öyle rekabet ediyor. Kripto paralar ise enflasyona karşı alınmış riskli bir önlem olarak görüyoruz.” açıklamasında bulundu. Ayrıca, kripto paraların kendi aralarında rekabet ediyor olmaları aslında güvenli liman mesajı vermiyor dedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish