Google Authenticator uygulamasına çok önemli bir güncelleme geldi. Yeni gelen güncelleme ile artık uygulama içerisindeki kodlar dışarı aktarılabilecek.

Google Authenticator uygulaması özellikle kripto para yatırımcıları arasında çok popüler. Mobil bankacılık ya da finansal işlemlerimizi gerçekleştirdiğimiz web sitesi ve uygulamalarda parolaya ek bir güvenlik katmanı günümüzde olmazsa olmazlar arasında. İki aşamalı güvenlik uygulamarında en yaygın kullanılan yöntem SMS kodu olsa da, aslında en kullanışlı yöntemlerden biri olarak Authenticator uygulamalarını gösterebiliriz. Özellikle kripto para borsalarında işlemlerin her adımı çevrimiçi gerçekleştiği için iki aşamalı doğrulama uygulamaları kaçınılmaz.

2FA güvenlik uygulamasına gelen son güncelleme ise hayatlarımızı daha da kolaylaştırmayı hedefliyor. Uygulamanın yenilenen ara yüzü daha da kullanıcı dostu bir stile sahip ve koyu mod desteği içeriyor. En önemlisi ise işlem yapacağınız hesapların bilgilerini aktarma özelliğinin gelmesi. Bu sayede telefon değişikliği yaptığınızda uygulamaya kayıtlı kodlar kolaylıkla yeni bir cihaza transfer edilebilecek.

Google Authenticator uygulamasını IOS ve Android tabanlı cihazlarda güncelleyerek, bu yeni özellikleri bir an önce kullanmaya başlayabilirsiniz.

tr_TRTurkish