Google yeni reklam politikası bugün uygulamaya kondu. Artık Bitcoin ve diğer kripto paraların reklamlarında kısıtlı söz konusu olmayacak. Ancak reklam veren şirketler, ABD Mali Suçları Araştırma Ağı’na (FinCEN) kayıtlı olmak zorundalar.

ABD’deki reklam politikasındaki değişiklikler bugün uygulamaya konulmaya başladı. Böylelikle kripto para reklamları sınırılı dahi olsa artık yayımlanabilecek. Google, ABD’li müşterilere kripto para ürünleri ve hizmetleri sunan şirketleri; reklam vermek istediklerinde ABD Hazine Bakanlığı’nda bağlı olan FinCEN’e kayıtlı olmak zorunda kalacaklar. 

Şirketler ayrıca bulundukları eyaletin federal ya da özel bankacılık regülasyon kurumuna da kayıt yaptırmak zorundalar. Google, bu değişikliği Haziran ayında şirketin finansal ürünler ve hizmetler politikasında yaptığı güncellemeden sonra açıklamıştı.

Öte yandan Google, hala kripto para hizmet sağlayıcılarını bir araya getiren ve karşılaştırma yapan belirli reklamlara ise izin vermiyor. Ayrıca ICO’lar ya da DeFi protokollerinin reklamları da yasaklar listesinde.

Facebook’da ise kripto parayla bağlantılı olarak reklamlara izin verilmiyor. İki firmanın da daha önce yaptıkları açıklamaya göre; kripto paralar konusunda çok fazla bilgisi olmayan yatırımcıların korunması gerektiğini bu nedenle böyle bir politika uyguladıklarını belirtti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish