Marc Zeller, Google Play kullanıcılarını sahte para cüzdanı uygulaması konusunda uyardı! Uygulamanın 4.1 yıldız ve yorum alması dikkatlerden kaçmadı!

DeFi sektörünün önde gelen platformlarından Aave‘in genesis ekibinde olduğunu dile getiren Marc Zeller Google Play kullanıcılarına sahte kripto para cüzdanı uygulaması konusunda uyardı. Twitter hesabı üzerinden ekran görüntüsü paylaşarak kullanıcıları uyaran Zeller, Play Store’da sahte Aave uygulamasına bu şekilde dikkat çekti.

Uygulamayı indiren kişilerden özel anahtar (private key) istediği öne sürülen uygulamanın henüz maddi olarak zarar verip vermediği ise net değil.

Aave için resmi olarak bir uygulama olmadığını kesin bir dille ifade eden Zeller, özel anahtar bilgilerini istediği için uygulamayı kullanan kişileri dolandırabileceği konusunda uyardı.

Zeller’in Ekran görüntüsü olarak paylaştığı uygulamada yapılan puanlama ve yorum sayısı dikkatleri üzerine çekti. Google Play’de 100’den fazla indirme, yorum ve ortalamanın üzerinde sayılabilecek 4.1 puanın sahte olduğunu düşünüyor. Ancak Aave Protocol kullanıcılarını yanılttığını ve bu sebeple çok sayıda indirileceğini söylüyor.

Hatta indirme ve değerlendirme puanına güvenen birçok insan Zeller’ın paylaşımı altına yorum olarak; Bu kadar yoruma karşı dolandırıcılık mümkün olabilir mi? şeklinde sorular olunca ”muhtemelen para ile satın alınmış, Aave genesis ekibinden birisinin sözüne inanmıyor musunuz?” şeklinde açıklamada bulundu.

Zeller’ın uyarmak için paylaştığı Tweet’in altında DeFi araştırmacısı ve YouTuber Chris Blec ise bu sahte uygulamanın YouTube’da tanıtım videosu dahi olduğunu söyledi. Ardından Zeller’ın Tweet’ini kendi hesabında paylaşarak takipçilerini uyardı.

tr_TRTurkish