Google, Android işletim sisteminin resmi mağazası Google Play Store içerisinden sahte kripto uygulamalarını temizlemeye başladı.

Google Play Store zaman zaman kullanıcılara rahatsız edici düzeyde reklam gösteren uygulamalar ya da veri hırsızlığına sebebiyete yol açan uygulamalar sebebiyle sıkıntı yaşayabiliyor. Google, Android işletim sisteminin resmi mağazasında bu sebepten dolayı belirli tarihlerde temizlik gerçekleştiriyor. Google yeni belirlediği kurallarla, uygulamaların sahte olduğunu anlamanın daha iyi yollarını ararken kuralları da tekrar belirleyerek dolandırıcılığın önüne geçmeyi planlıyor.

Google, yeni mağaza kurallarını belirledi

Google, yeni belirlediği kurallar çerçevesinde kullanıcıların karşısına çıkan ve geçmeye izin verilmediği için çok fazla can sıkan reklamların artık Google Play Store içinde yer alan uygulamalarda kullanılmasına izin vermeyecek. Şirketin e-posta yoluyla yaptığı bilgilendirmede, kullanıcıların yüksek deneyim yaşamasını sağlayan bu özelliğin 30 Eylül 2022’de yürürlüğe girmesinin planlandığı açıklandı. Android işletim sistemindeki uygulamalarda artık kapatmaya izin verilmeyen reklamlar kullanılamayacak.

Google, yaptığı diğer bir değişiklikle taklitçi kripto para uygulamalarının önüne geçmeyi amaçlıyor. Mağazada yer alan uygulamaların simgelerinde ya da uygulamanın içerisinde artık popüler kripto paraların simgeleri yer alamayacak.

Google yayınladığı bir dizi değişiklikle Play Store için kullanıcı deneyimini daha da arttırmayı amaçlıyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish