a analitik şirketi The Tie, son zamanlarda Google ’da en çok aratılan kelimelerin kripto paralar olduğunu açıkladı.

The Tie’ın araştırmasına göre Google üzerinde “kripto para satın al” araması arttı. 2021 yılının Ocak ayı raporuna göre 2018’in rekor seviyesinin dahi üstüne çıkmış durumda.

Google trendlerinde kripto para anahtar kelimesi ocak ayı için %100’e ulaşmış durumda. Özellikle son günlerde Ethereum para biriminin yükselişe geçmesiyle birlikte bu oranın %100’e ulaşıldığı düşünülüyor. Bitcoin hakkındaki aramalar ise önceye göre yükseliş göstermekte. Ancak 2017 yılında yaşanan boğa piyasasındaki orana yakın değil. The Tia yayınladığı raporda “en iyi kripto para ve en iyi kripto para borsası” aramalarına da yer verdi. Verilere göre yapılan araştırmalarda artışın çok fazla olduğu açıklandı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 07qGuv0HSnZbnsCc99aWF9uKE-5N-DeG6mGAbFxt3qqvoLcVWFO7V7lALgYJ2QkkHVY0jbmAL3Zj3ghBNPGz5JHCBaBh0QZiVomexsJ4CIM3OtYfWrOZRmEpjCulUHWHvWMUBFaH

The Tie’ın araştırma analisti Treyce Dahlem, yaşanan artışların Reddit tarafından yapılan spekülatiflerin sonucu olduğu söyledi. Dahlem’e göre yatırımcılar daha fazla varlıkta iz bırakmak istiyor. Bu yüzden yaşanan bu değişim yatırımcıların enflasyona karşı aldıkları makro tutumların sonucu olduğunu belirtti. Bu veriler kripto paraların daha fazla insan tarafından benimsendiğinin resmidir dedi. Bu yüzden yatırımcıların ekosisteme girmesinin en iyi yolunu aradıklarını ifade etti.

Ocak ayında kripto paraların piyasası ilk kez 1 trilyonu aştı. Bitcoinin en büyük dilimi aldığı bu artış da altkoinler bu ay daha fazla güçlendirmekte. Ayrıca kripto paraların sosyal medyadaki etkileşimleri hızla artmakta. Twitter’da, kripto para birimi ile ilgili toplu tweet hacimleri 2020 Eylül ayında 1,3 milyon iken 2021 Ocak ayında 3,3 milyon seviyesinde.

tr_TRTurkish