Dünya’nın en büyük dijital yatırım şirketi Grayscale, 25 dijital varlığı değerlendirme listesine ekledi. İçinde merkeziyetsiz finans ve metaverse projelerinin de olduğu listede; Axie Infinity, Yield Guid Games ve Algorand gibi kripto paralar da yer alıyor.

Bir spor Bitcoin ETF hedefi bulunan Grayscale şirketi, yatırım hamleleri için düzenli olarak güncellediği değerlendirme listesine önemli metaverse ve DeFi coin’lerini ekledi. Listede DeFi projelerinden Algorand (ALGO) ve Convex (CVX) yer alıyor. Metaverse projelerinden de Sandbox( SAND), Axie Infinity (AXS) ve Yields Guide Games (YGG) listeye girdi.

Grayscale’in konuya ilişkin yaptığı açıklamada; listedeki ürünlerin gelecekteki yatırım varlıklarından biri olabileceğini belirtti. Ancak listeye giren her ürünün de bu seviyeye ulaşabileceğinin garantisi olmadığını ekledi. Grayscale, bu ay başında, içinde Bitcoin, Ethereum ve Cardano gibi varlıkların olduğu dijital portföyüne AMP’yi de eklemişti.

En büyük dijital varlık yatırım şirketi olan Grayscale, yönetiminde yaklaşık 50 milyar dolarlık varlık bulunduruyor. Özellikle kripto paralara yatırım yapma anlamında tereddüt yaşayan kurumsal şirketlere, varlık fonlarına yatırım yapma imkanı sunuyor. 

Bize Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish