Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ETF taleplerini reddetmesi durumunda kuruma dava açma düşüncelerinin devam etmekte olduğunu belirtti.

Dünyanın en büyük dijital varlık yatırım platformu olan Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein Miami’de düzenlenen ETF konferansında konuştu. Daha önce belirttiği SEC’ye dava açma fikrinin arkasında olduğunu İFADE ETTİ.

“SEC Bakış Açısını Değiştirmiş”

Her senaryonun masada olduğunu belirten Michael Sonnenshein konuya ilişkin şunları söyledi;

“SEC, birbirine benzer iki konuyu inceliyorsa, baktığı mercekler de birbirine benzer olmalı… SEC’nin sahip olduğu fırsata baktığınızda, halihazırda zaten vârolan bir ürünü, yatırımcılara daha fazla koruma sağlayacak şekle dönüştürme şansı olduğunu görüyorsunuz. SEC’nin şu an neyi beklediğini açıklamak zor. Çünkü son kabul edilen Teucrium ETF’ine de baktığınızda bunu görüyorsunuz. Çünkü vadeli kontratların spot piyasalara bağlı olduğunu kendileri söylediler. Sonuç olarak, SEC için önemli olan varlığın altında yatan temel piyasa ise, kesinlikle bakış açılarını değiştirmişler demektir.”

“Bir Sonraki Hedef 1933 Yasasına Dayalı Bitcoin ETF”

1933 ve 1940 şirket yasalarına dayalı olan ETF’lere de değinen Grayscale CEO’su, SEC’nin; ProShares, Valkyrie ve VanEck gibi şirketlerin başvurularını kabul ettiği Bitcoin vadeli ETF’lerinin 1940 şirket yasasına bağlı olduğunu da belirtti;

“Bitcoin vadeli ETF’leri çok önemli bir kilometre taşıydı. Bundan sonra SEC’nin doğal adımı da 1933 yasasına dayalı Bitcoin ETF’ini kabul etmek olacaktır”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish