Ünlü lüks giyim markası Gucci, Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks, gibi tanınmış şirketlerin de aralarında olduğu NFT şirketi olan Yuga Labs ile anlaşma sağladığını açıkladı.

Web3 ile bağlantısını güçlendirmeyi hedefleyen Gucci, CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club, ve NFT projesi olan 10KTF içerisinde yer aldığı birçok tanınmış NFT koleksiyonunun arkasındaki web3 şirketi Yuga Labs ile uzun süreli bir ortaklık sağlayacak. Ayrıca Yuga Labs, Bored Ape temalı bir sanal dünya ve oyun olan Otherside’ı da işletiyor.

Gucci tarafından yapılan duyuruda, ortaklığın “Metaverse’de moda ve eğlence arasındaki ortak yönleri keşfederek” her iki şirketin toplulukları arasındaki etkileşimi genişletmeyi amaçladığı belirtildi.

Gucci’nin kurumsal ve marka stratejisinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı ve Gucci Vault & Metaverse Ventures’ın CEO’su Robert Triefus yaptığı açıklamada, “Web3 alanında lider ve yaratıcı bir öncü olan Yuga Labs ile bu çok yönlü ortaklığı açıklamaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

“Bu bize Otherside ve 10KTF’nin devam eden ve çeşitli şekillerde ortaya çıkan süreçte aktif bir rol verecek.”

Gucci, Otherside’a Katılacak Mı?

Triefus, geçen hafta BoF Profesyonel Zirvesi’nde yaptığı konuşmada haberin ipuçlarını verdi: “Moda Teknolojisinde Bir Dönüm Noktası”.

Robies Triefus, ayrıca Gucci’nin web3’te topluluk oluşturmak, müşteri sadakatini teşvik etmek ve nihayetinde gelir elde etmek için hala uzun vadeli bir fırsat gördüğünü belirtti. NFT’ler etrafındaki ilk çılgınlığı “vahşi batı” dönemi olarak tanımladı ve NFT pazarının 2021’in sonlarındaki en yüksek seviyelerinden bu yana olan düşüşünü bir “düzeltme” olarak görüyor. Triefus, ayrıca NFT pazarının şimdi daha mantıklı bir yerde olduğunu ve Gucci’nin stratejik ortaklıklar yoluyla kreatiflerin uzmanlığından yararlanacağını da sözlerine ekledi.

Bildiğimiz üzere 2021’de kurulan Yuga Labs, başarılı NFT projeleri arasında yer alan

Bored Ape Yacht Club’ı oluşturdu. Ek olarak CryptoPunks, Meebits gibi projelerin haklarını satın aldı.

Son olarak, bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish