Bitcoin yatırımcısı, dijital cüzdan güncellemesi yaparken 1.400 BTC’sini bir anda kaybetti.

Geçmiş dönemlerden kalma bir dolandırıcılık yöntemi yeniden BTC kullanıcılarını hedef almaya başladı.  Cüzdanına 2017 senesinden bu yana giriş yapmayan bir BTC kullanıcısı, dijital cüzdanında güncelleme yapmak isterken 1.400 BTC tutarındaki yatırımını dolandırıcılara kaptırdı.

Dolandırıcılık olayını, Electrum dijital cüzdanın GitHub sayfasına mesaj göndererek bildiren “1400BitcoinStolen” isimli kullanıcı, güncelleme yaptığı anda tüm parasının ele geçirildiğini belirtti.

İlettiği mesajında “1400BitcoinStolen” adlı kullanıcı şunları dile getirdi.

“2017 yılından beri erişmediğim cüzdanımda 1.400 BTC vardı. Electrum cüzdanının eski sürümünü kurdum. Yaklaşık 1 BTC transfer etmeye çalıştım ancak devam edemedim. Para transfer etmeden önce güncelleme yapmam gerektiğini belirten bir pencere açıldı. Güncelleme, tüm bakiyemin dolandırıcının adresine aktarılmasını tetikledi.”

Hırsızlık vakasına ait kaynakları paylaşan kullanıcı, alıcının cüzdan adresini de paylaştı. Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, bu konu hakkında paylaştığı bir mesajında işleme konu olan cüzdan adresini kara listeye aldıklarını belirtti, fakat bunun gerçekçi bir çözüm olmadığını da ifada etti.

Leave a comment

tr_TRTurkish