Kripto para borsası Binance, Güney Kore Won’u ile olan paritelerini ve ödeme seçeneklerini yürürlükten kaldırıyor. Ayrıca Binance, Güney Kore dil desteğinin de kaldırılacağını ifade etti.

Geçtiğimiz yıl Binance, Güney Kore Binance’ı düşük ticaret hacmi dolayısıyla sonlandırmak istediğini ve Ocak 2021 sonuna kadar faaliyetlerini durduracağını açıklamıştı.

Binance bugün yaptığı açıklamada, P2P tüccar uygulamalarının ve Korece dil desteğinin durdurulması da dahil olmak üzere Güney Kore’deki ürün tekliflerinde değişiklik yaptığını duyurdu.

Won ile yapılan pariteler bugün TSI 14:00’da kaldırılacak. Binance, kullanıcılara tüm işlemleri tamamlamaları ve ilgili reklamları kaldırmaları için 13:00’a kadar müddet verildi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, daha önce yaptığı açıklamalarda; Binance, düzenleyici konumlandırmasında inisiyatif alma girişiminin bir parçası olarak yerel düzenlemelere proaktif olarak uygulacak demişti.

G.Kore, lider kripto para borsalarından biri olan Binance’i kayıt dışı ve lisanssız olduğu gerekçesiyle uyarmıştı. Binance’da uyarı aldığı bölgelerin bazılarından çekilme kararı almıştı. Ayrıca Avrupa bölgesinde üç ülkede ve Hong Kong’ta kripto para türev işlemlerini sınırlandırmıştı. 

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish