Yeni metaverse fonunu açıklayan Güney Kore, metaverse dünyasından farklı firmaları desteklemeye hazırlanıyor.

Ülke, gelişim konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Edindiğimiz bilgilere göre ülkenin Bilim ve BİT Bakanlığı, ülkedeki metaverse girişimlerini desteklemeyi amaçlayan bir fona yatırım yapılacağını açıkladı. Resmi açıklamaya göre, Güney Kore hükümeti, metaverse gelişimine yönelik 40 milyar Kore wonundan fazla bir fon oluşturmak amacıyla yaklaşık 18 milyon dolar değerinde yatırım yaptı.

Güney Kore, metaverse destek fonunda şirketleri teşvik ediyor mu?

Güney Kore metaverse ve NFT gibi alanlarda en aktif çalışan ülkeler arasında. Ülke, her ne kadar kripto konusunda katı tutum sergilese de söz konusu yeni teknolojiler olduğunda oldukça hızlı bir gelişim içerisinde. Son olarak bu gelişimi açıklanan metaverse destek fonu ile de görmek mümkün.

Metaverse Fonu’nun yardımıyla ülkede, metaverse dünyasından çeşitli firmaların birleşme ve satın alımlarını destekleyecek. Hükümet, büyük teknoloji firmaların Metaverse’e artan ilgisini vurgulayarak oldukça önemli bir adım daha atmış oldu.

Ülkede metaverse ile ilgili yerel firmaların küresel oyuncularla rekabet etmesine yardımcı olmayı hedefliyor: Ocak ayında Seul şehri, metaverse’de şehrin dijital bir kopyasını yapmıştı. Bununla birlikte Güney Kore hükümeti, metaverse projesinin ilk basamağı için yaklaşık 2 milyar won (1.6 milyon dolar) harcadı.
WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish