Dijital varlık fonlarında ocak ayında ciddi para çıkışları yaşanmıştı. Şubat ayında toparlanma görülürken, geçen haftanın rakamları da Doğu Avrupa’daki gerginliğe rağmen olumlu geldi. 

Avrupa’nın en büyük fon yönetim şirketi CoinShares, 18 Şubat itibariyle sona eren haftanın dijital varlık fon yatırım rakamlarını açıkladı. Bitcoin fonlarına 88.5 giriş yapılırken, Ethereum fonlarında 15 milyon dolarlık çıkış gözlendi.  Avalanche’te ise bir günde 25 milyon dolarlık giriş oldu.

Dijital varlık fonları bu hafta toplamda 109.3 milyon dolarlık artıya geçti.rakam ay başından bu yana ise 259 milyon dolar seviyesine çıktı. Böylece dijital varlık fonları üst üste 5. haftada da artıda kaldı.

Coinshares’in draporundaki dijital varlık yönetim platformlarındaki rakamlarına bakıldığında ise Bitcoin fonundan 21.6 milyon dolarlık çıkış oldu. Purpose ETF’lerinde toplamda 63.2 milyon dolar, ProShares ETF’lerinde ise 26.6 milyon doalrlık girişler kaydedildi.

Dijital varlık fonlarındaki toplam değer ise 51 milyar 379 milyon dolar olarak belirlendi. Bu rakamın 35 milyar dolarını Grayscale fonları oluşturmakta. 

Bir ETF başvurusu da olan Grayscale, şu anda dünyanın en büyük dijital varlık fon yöneticisi konumundadır.  Fonlar konusunda en büyük yatırım ise Bitcoin fonlarına yapılmaya devam ediyor. Toplamda 51 milyar dolar olan değerin, 34 milyar doları da Bitcoin fonlarında yer alıyor. İkinci sırada ise 12 milyar dolar ile Ethereum fonları var. Diğer dijital varlık fonlarından Solana’ya 1.2 milyon dolar, Polkadot’a ise 500 bin dolarlık girişler oldu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish