Halving’e az bir zaman kaldı ve bu süreçte Bitcoin  işlem ücretleri yüzde 300 arttı.  BTC’ye sahip olanlar transfer işlemlerinin hızlı gerçekleşmesi için ellerini ceplerine atıyor.  Bitinfocharts eldeki verilerine göre 8 Mayıs tarihinde Bitcoin (BTC) ortalama işlem ücretleri 3,19 dolara erişti. 26 Nisan’da ortalama işlem ücretleri 0,62 dolar civarında seyrediyordu.  BTC işlem ücretlerindeki artış yüzde 300’den fazla olarak hesaplandı. Ortalama bir BTC işlem ücretleri 3,00 doların üzerine en son Temmuz 2019’da çıkmıştı.

Geçmiş dönem  verilere bakıldığında, yarılanma sürecinden önce Bitcoin işlem ücretleri önemli ölçüde artış gösteriyor.  9 Temmuz 2016’da yapılan son halving işlem öncesi işlem ücretleri artış göstermişti.  24 saatlik süre içinde 0,10 dolar civarında olan işlem ücretleri ortalama 0,62 dolara kadar çıkış sağlamıştı.

2017 Aralık ayında, Bitcoin fiyatı tarihin en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara ulaştığında, ortalama işlem ücreti yaklaşık olarak 55 dolardı. Fakat Bitcoin Cash (BCH) destekçisi Roger Ver, yaptığı açıklamada kendisinden 1.000 dolardan fazla ücret istendiğini iddia etmişti. Birçok trader, blok ödül yarılanması yaklaştıkça Bitcoin’e olan güven duygusunun arttığını belirtiyor. Ortalama işlem ücretindeki artış, kullanıcıların işlemlerini daha hızlı gerçekleştirmek için daha fazla ödeme yapmaya istekli olduklarını göstermektedir.

Leave a comment

tr_TRTurkish