2 sene önce HEX kripto parasını çıkaran Richard Heart; kripto para piyasasının boğa tuzağı içinde olduğunu ve 8-9 aylık bir ayı sezonuna girdiğini belirtti. 

HEX kurucusu Richard Heart, Amerikan haber organı olan Business Insider’a konuştu. Son ayı sezonunun 1 yıl sürdüğünü ama bu şu an kripto paraların 8-9 ay sürecek ayı piyasasına girdiğini söyledi.

Heart röportajında şu ifadeleri kullandı; “Bence kripto para piyasası ayı sezonu içinde… Şu anda bir boğa tuzağı içinde olabiliriz. Bu sistemler bir döngü ile çalışır. Tabandan talep yok %90’ı da spekülasyon. Son ayı sezonu 364 gün sürmüştü. Bu da 8-9 ay sürse şaşırmam”

Heart tahminini tamamen 2017 ve 2021 yıllarında Bitcoin’in tepe noktaya çıktığı performanslarına göre değerlendirdiğini, bu nedenle büyük bir düşüş gelebileceği şu sözlerle ifade etti; “Bitcoin 50 bin dolarlık seviyeye de gelebilir. Bir önceki döngülerde yaşanan % 85’lik düşüşü de düşündüğümüzde 10 bin dolara inme olasılığı da var. ”

HEX kurucusu Heart; bu tür koin’leri önceden almak dışında bir yol olmadığını şöyle ifade etti; “Siz Dogecoin’i, Elon Musk reklamını yaptıktan sonra alıyorsanız o zaman tepeden almışsınız demektir. O insanlar tamamen zirveden aldılar. Bu tür coin’leri, viral olmadan önce alırsanız, para kazanırsınız. Onun dışında para kazanamazsınız. Doge’un düşüşünde Elon Musk’ın da rolü vardı. O tweet’ler yükselişe yaramadı. %90’lık bir düşüş daha yaşayabilir… “

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish