ABD Eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton; Ekonomi ile ilgili sanal konferans sırasında kripto para birimlerinin, ABD dolarının dünyanın para birimi rolünü baltalayabileceğini ve ülkeleri istikrarsızlaştırabileceklerini iddia etti.

Hillary Clinton’a göre, Kriptopara birimleri doları zayıflatabilir, bu da ulusların istikrarsızlaştırma potansiyelini ortaya çıkarır. Bu da kripto paralarla ticaret yapmak için yeni madeni paralar çıkarmak, para birimlerini baltalamaya sebep olur.

Ulus devletlerin daha fazla dikkat etmeye başladığını umduğum bir alan daha, kriptopara biriminin yükselişi. Kripto paralar madeni para birimlerimizi engelleyebilir. 

2016 seçimlerinde başkan adayı olan Clinton; kripto paranın küresel para piyasaları için doğrudan bir tehdit oluşturacağını iddia ediyor.

Eski ABD First Lady’sinin ilk kez kriptopara birimlerine keskin bir eleştiri de bulundu. 2018 yılının eylül ayında, bir kaç hızlı soruyu yanıtlarken herhangi bir Bitcoin’e sahip olmadığını söylemişti.

2016 yılında Wikileaks yayınladığı e-posta’da Clinton’ın kıdemli kampanya yardımcıları Bitcoin bağışlarını kabul etme fikrini fazla özgürlükçü buldukları için reddettikleri ortaya çıktı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish