Kripto paralara olan ilgi son yıllarda ciddi şekilde artmasını fırsat bilen hacker’lar Hindistan başbakanı Narendra Modi’nin sosyal medyasını eklendi. Hacker’lar, hesaptan “Hindistan Bitcoin’i yasal para ilan etti. Linke tıklayın Bitcoin kazanın” yazdılar.

Hindistan başbakanı Narendra Modi’nin hesabını hackleyen kişiler kısa sürede ele geçirmiş olsa da Modi’nin hesabına giren kişiler; Bitcoin‘i kullanarak dolandırıcılık yaptılar. Hesaptan Hindistan’ın Bitcoin’i yasal para olarak kabul ettiğini ve 500 BTC alındığı yazıldı. Tweet’te tam olarak şu ifadelere yer verildi; “Hindistan, resmen Bitcoin’i yasal para olarak kabul etmiştir. Hükumet 500 BTC satın almış ve bunları halka dağıtmaya karar vermiştir. Acele edin… “

Hacker’lar  milyonlarca kişiyi dolandırırken ünlülerin sosyal medyası en önemli araçları oldu. Hacklenen hesaplarla ücretsiz kripto para dağıtıldığı yönünde açıklama yaparak; az da olsa bir kesimi tuzağa düşürüyor. Virüslü linkler nedeniyle birçok sıcak cüzdan ele geçiriliyor.

Hatırlanacağı üzere, 2020 yazında Joe Biden’dan Elon Musk’a Bill Gates’ten Warren Buffet’a; Jeff Bezos’tan Changpeng Zhao’ya kadar birçok ünlü ismin ve Square, Apple, Uber, Binance, Coinbase, Gemini ve Kucoin gibi birçok şirketin hesapları ele geçirilmişti. Ele geçirilen hesaplar üzerinden ücretsiz kripto para dağıtıldığı mesajları atılmıştı. Mesajlara rağmen çok az sayıda kişi hesaplardan atılan linklere tıklamıştı. Daha fazla kripto para kazanma amacıyla bir miktar kripto parayı verilen adreslere yollamıştı. Hacker’lar 1 BTC’ye yakın fon elde etmişlerdi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

Leave a comment

tr_TRTurkish