Hindistan’ın en büyük kripto para borsası CoinSwitch Kuber CEO’su, otoritelerle yaptıkları görüşmelerde muhteşem bir ilerleme kaydettiklerini paylaştı.

Ashish Singhal, Hindistan regülatörleriyle kripto para konusunda soru-cevap aşamasında olduklarını ve bu sektöründeki kuruluşlarla görüşerek kripto paraları anlamaya çalıştığını açıkladı.

Bloomberg’e konuşan Singhal borsası CEO’su, CoinSwitch Kuber bir yılı aşan süre içerisinde 10 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını; ve bu ayın başında 1.9 milyar dolar değerlemeye çıkarak ülkenin ikinci kriptopara unicorn’u olduğunu söyledi.

Singhal, “Hindistan geçmişte yeni teknolojilere ayak uydurma konusunda Batı’nın 6-7 yıl gerisinde kalıyordu. Artık böyle bir durum söz konusu değil, artık tüm ülkelere ayak uydurabiliyoruz.” dedi. Kriptopara teknolojisinin İnternet’in yeni hali olabileceğini ve Hindistan’ın bu fırsatı kaçırmak istemeyeceğini düşünüyorum diye ekledi.

Mart 2021 tarihinde Hindistan’da kriptopara sahibi olmayı, ihraç etmeyi, üretmeyi ve alıp-satmayı yasaklayacak bir tasarının uygulamaya konması değerlendiriliyordu.

Singhal, tasarının henüz onaylanmadığını belirtirken yerel regülatörlerle mühteşem bir ilerleme kaydettiklerini şu sözlerle ifade etti. “Hükümetin bakış açısını anlayabiliyoruz. Kripto ekosisteminde, (Hindistan’daki) kanunlara uymayan bazı temel eksiklikler var. Kriptonun engellenmesini değil bu eksikliklerin giderilmesini istiyoruz. Regülatörlerle görüşüyor, kaygılarını dinliyoruz. Onlar bizimle konuşuyor, kriptonun faydalarını öğreniyorlar.”

Chainalysis’in 2021 tarihli Global Kripto Benimsenme Endeksinde Hindistan ikinci sırada yer alıyor. Hindistan’daki kriptopara pazarının geçen yıldan bu yana %641 oranında büyüme gösterdiği tahmin ediliyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish