Hindistan’da ülkenin bilinen borsalarından CoinDCX, 90 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı. Borsa bu yatırımla ülkede 1 milyar dolar değeri geçen ilk şirket oldu.

Hindistan, bu yıla kadar kripto paralara ilişkin sert yaptırımları ile biliniyordu. Ancak bu yıl şaşırtıcı değişimler yaptığı için ülkede kripto paralara olan ilişki her gün arttı. Geçen yıl 200 milyon dolar piyasa değeri olan kripto para endüstrisi; bu yıl 40 milyar dolara ulaştı. bu durum Hint gençlerinin dijital varlıklara olan ilgisini göstermekte.

Ülkenin en bilinen borsalarından olan CoinDCX; 6.7 milyar rupi yani 90 milyon dolarlık yatırım aldı. Böylece Hindistan’da 1 milyar dolar değeri aşan ilk kripto para borsası oldu. Fonlama turuna, Facebook’un kurucularından olan Eduardo Saverin’in B Capital Group şirketi liderlik etti.

Diğer üyeler ise Coinbase, Polychain, Block.one ve Jump Capital’dı. Bu sermayenin kadronun genişletilmesinde harcanacağı ve sayının 6 ay içerisinde 400’e çıkarılması planlandığı söylendi.

CoinDCX’ten de yapılan açıklamada önümüzdeki birkaç senede; borsanın kullanıcı sayısını 3 milyondan 50 milyona çıkarmak istediklerini söyledi. Uzmanlar ise Hindistan gibi regülasyonlarda; ciddi belirsizliklerin olduğu ülkenin böyle bir yatırımın çok büyük bir başarı hikayesi olduğunu belirtiyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish