Geleneksel borsalarda her geçen gün daha fazla blockchain şirketi listelenmeye başlıyor. Hive Blockchain Şirketi de artık Nasdaq’ta listeleniyor.

Kanada merkezli şirket Hive Blockchain Technologies, cuma günü açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada Nasdaq’da listelenmek için onay aldığını duyurdu. HIVE.V kısaltması ile TSX Venture Exchange’de işlem görüyor. Hive Blockchain Technologies, Bitcoin ve Ethereum madenciliği odaklı bir şirket. Kripto para eleştirmenlerinin en çok üzerinde durduğu konulardan biri ise yeşil enerjiye önem  veren bir şirket olması.

Bitcoin maksimalisti Michael Saylor, diğer görevlerin yanı sıra kripto para madenciliğinin ekolojik etkisine ışık tutmaya yardımcı olacak olan Bitcoin Madencilik Konseyi‘nin ayrıntılarını açıkladı; “Şirket, Kanada, İsveç ve İzlanda’da düzenli olarak bulut teknolojisiyle Bitcoin ve Ethereum gibi yeni üretildi. Dijital para birimlerini üreten ve yeşil enerjiyle çalışan veri merkezi tesislerine sahip.”

Şirketin açıklamalarına göre, şirket 2021’in başından bu yana ürettiği kripto paraları cüzdanında tutmaktadır. Bitcoin madenciliğine ilişkin geçen ay yapılan analize göre Bitcoin yıllık %900 artış gösterirken en büyük madencilik hisselerinden 4 tanesi %5000 artış göstermiştir.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish