Boğa Piyasası İçin Sinyaller Verildi

Bitcoin arzının yüzde 60’ı, son bir yıl içerisinde hareket ettirilemedi: Ufukta boğa piyasası mı görülüyor?  Yatırımcıları değerlendiren yeni verilere göre Bitcoin (BTC) 2016 yılından bu yana en yüksek yeni bir boğa piyasasının eşiğinde olma ihtimalini taşıyor.

Önemli bir ‘hodling’ var”

Bitcoin arzının önemli bir kısmı, son olarak 2016 senesinde, yani Bitcoin’i 20 bin dolara ulaştıran boğa piyasası başlamadan hemen önce bu kadar uzun hareketsiz bir dönem geçirmişti.  Swift’in paylaştığı tablo da hareket ettirilmeyen arz miktarı ve hemen sonra gelen yukarı ivmeli fiyat hareketi arasında güçlü bir ilişki olduğu  görülüyor.

Swift, Twitter üzerinde şöyle bir yorumda bulundu:

“Bitcoin arzının yüzde 60’ı, en az 1 yıl boyunca blockchain üzerinde hareket ettirilmedi. Bu önemli bir ‘hodling (elinde tutma)’ olduğunu gösteriyor. Bu, en son 2016 yılında, boğa piyasası başlamadan önce gerçekleşmişti.”

Hodler’in “çılgınlığı” sürüyor mu?

Hodl dalgaları olarak bilinen Bitcoin arzı hareketi modellerini gösteriyor. Yüzde 60 oran, Bitcoin’i olağan dalgada uzun vadeli yatırımcılar için en avantajlı konumda olduğuna dikkat çekiyor.  Ayrıca bahsedilen yüzde 60 oran, neredeyse altı aydır mevcut durumda ve Aralık 2019’dan bu yana önemli bir fiyat değişikliği yaşanmadı.  Twitter kullanıcılarından biri o zamanlar bu hareketi “çılgınlık” olarak tanımlamıştı.

Leave a comment

tr_TRTurkish