Hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Hollanda pazarında ülkenin merkez bankasına kayıt yaptırmadan faaliyet gösterdiği açıklandı.

Hollanda Merkez Bankasının çarşamba günü yaptığı açıklamada; Binance Holdings Limited’ın faaliyetleri Hollanda’nın kara para aklama ve terörizm finansmanı ile mücadele amaçlı kanununa yasal bağlamda uygun değil.

Hollanda Merkez Bankası (DNB), bu gerekçeyle borsanın kripto; ve itibari paralar için sunduğu işlem hizmeti ve custody hizmetinin illegal olduğunu duyurdu. Borsanın açıklamasında, müşterilerin kara para aklama ve terörizm finansmanına karışma riskini artırabilir, ifadesi yer aldı.

Hollanda’da kripto para sektöründe faaliyet gösteren tüm hizmet sağlayıcıları; merkez bankasına kayıt yaptırması gerekiyor. DNB, bu şartı yerine getirmeyen kuruluşları kapatabilir ve cezalandırabilir.

Son dönemlerde pek çok regülatörden uyarı alan Binance; dün yapılan açıklamada regülasyon tarafına ağırlık vereceklerini ve yeni lisans başvurularında bulunacakğını söyledi.

Binance, temmuzun sonunda bir duyuru yayınlayarak Hollanda’daki müşterilerinin artık türev enstrümanlarına erişim sağlayamayacağını açıkladı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish