Blockchain ve dijital paralar bugüne kadar yarattığı parasal büyüklük kadar oluşturduğu devasa topluluk ile de sık sık adını duyuruyor. Dünyanın her yerinde blockchain ve dijital paralara inanan ve bu konuda fikir ve bilgi alışverişinde bulunan milyonlarca insan var. Topluluğu çevrimiçi olarak her an bir arada olsa da zaman zaman daha organize etkinlikler ile topluluk bir araya geliyor.

2020 yılında dünyamızı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle bu yıl için planlanan pek çok etkinlik ertelendi ya da sanal ortamlara taşındı. 17-19 Kasım tarihinde Hong-Kong’da yapılacak Blockchain Haftası da bu nedenle çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Yerel ve uluslararası düzeyde hükümet yetkilileri, sektör liderleri, akademisyen ve girişimcileri bir araya getirerek yeni iş birliklerinin oluşmasına zemin hazırlaması bekleniyor. Hong Kong Blockchain Haftası’nda blockchain ve dijital para ekosisteminde geleceği şekillendiren sektör liderleri özel içeriklerini ve tecrübelerini katılımcılara doğrudan aktarabilecekler.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek ve sektörden önemli konuşmacıların yer alacağı etkinliğe birçok önemli firma da sponsor desteği veriyor. 2019’da gerçekleşirilen etkinliğe 3000’den fazla katılım sağlanmış ve etkinlik başarı ile sonuçlanmıştı. Bu yıl da etkinliğin aynı başarıyı yakalayacağına inanılıyor. Çevrimiçi etkinlikte katılımcıların konuşmacılar ve diğer katılımcılar ile rahatça etkileşim kurabilmeleri için gerekli düzenlemeler yapılmış ve bu amaçla özel etkinlik ve sohbet odaları tasarlanmıştır.

Katılımın ücretsiz olduğu Hong Kong Blockchain Haftası’na katılımcılar bu link üzerinden ücretsiz kayıt olabilmektedir.

tr_TRTurkish