HSBC bankası, kripto sektörüne ilişkin iş ilanları paylaşarak sektöre girme girişimini belli etti.

İlk olarak, HSBC, kripto sektörüne dair “Token’laştırma Yöneticisi” şeklinde iş ilanlarını duyurarak sektöre girme niyetini belli etti.

HSBC tarafından 30 Ocak’ta yayımlanan iş ilanları, bankanın tokenizasyon kullanım durumları ve dijital varlıklar için bir Ürün Direktörü aradığına işaret ediyor.

Bankanın açıklamasına göre, kripto sektörünün değişimi üzerine birtakım pozisyonlara ihtiyaç duyulduğunu şu cümlelerle açıkladı;

“Dijital Varlıklar yeni bir konu olduğundan, ayrıca risk iştahına ilişkin hususlar hızla geliştiğinden, Token’laştırma Yöneticisi’nın yüksek değerli, stratejik bir çabaya katkıda bulunan karmaşık iş ve proje kararları vermesi gerekecektir.”

HSBC yaptığı açıklamada, aranan adayın bankanın sonraki ürünü olan GPB&W Dijital Varlıklar’da önemli bir rol oynayacağını dile getirdi.

İş tanımında, aranan adayların HSBC’yi dijital varlıklar stratejisinin yönetilmesinde lider ve yenilikçi olarak konumlandırılmasında şirket adına ‘regülatörler, müşteriler ve dijital varlıklar ekosistemi’ olarak yer alacağını belirtti.

Ek olarak, dijital varlıklar için Ürün Müdürü pozisyonunda başarılı olan adayları, kripto para gündeminde kılavuzluk yapmaktan da sorumlu olacağını belirtti.

Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish