Dünyanın en büyük aracı kurumlarından TP ICAP, Fidelity Investments ve Standard Chartered ile kripto para platformu kurmayı planlıyor. 

Fidelity Digital Assets ve Standard Chartered ile ortaklık kuran TP ICAP, müşterilerine diğer geleneksel varlıklara yatırım yapar gibi kripto paralara yatırım yapma imkanı sunacak. Söz konusu platformda müşterilerin işlemleri gerçekleştirmeleri için takası sağlayan tüm süreç birbirinden ayrılıyor. Reuters’ın haberine göre işlem sonrası (post-trade) süreçlerde de custody hizmeti veren kuruluşlardan altyapı desteği alınacak.

Şu anki kripto para platformlarında işlem yapmak ve aynı zamanda custody hizmeti almak mümkün. Ancak TP ICAP’ın kuracağı platform, bu işlemleri iki farklı kola ayırarak risk düzeyini azaltmayı hedefliyor. Platformun likidite sağlayıcılığını da Amsterdam’daki Flow Traders’in üstleneceğini açıkladı.

Aracı kurum, ürün yelpazesine yeni türevler eklemeyi planlıyor. Aktarılanlara göre TC ICAP’ın kurmayı planladığı kripto platformu, Birleşik Krallık’taki regülatörden onay bekliyor.

2019’da TP ICAP, CME Group’taki Bitcoin vadelileri ve opsiyonlarıyla kripto para piyasasına giriş yaptı. Şimdi ise ürün yelpazesine yeni türevler eklemeyi planlıyor. Öte yandan TC ICAP’ın kuracağı kripto platformu, Birleşik Krallık’taki regülatörden onay beklemekte.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish