Analistlere göre ABD vatandaşları için yapılan ikinci teşvik paketi Bitcoin’in değerini yükseltecek.

Bitcoin ve ABD dolar endeksi zayıfladığı için Bitcoin’in fiyatının yükseleceği düşünülüyor. ABD senatosunda koronavirüs sebebiyle yeniden teşvik paketi üzerinde çalışma sürerken BTC ve ABD dolar endeksinde (DXY) düşüş yaşandı. Bu sebeple uzun vadede Bitcoin piyasası canlanabilir.

ABD dolar endeksinin bu ani dönüşü, ABD Senatosu’nun koronavirüs sebebiyle 2.5 trilyon dolarlık ikinci teşvik yardım paketinin görüşüldüğü sırada yaşandı.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin sekreteri, bir haber bülteninde ABD vatandaşları için 1200 dolarlık bu yeni paketin üzerinde çalışmaların sürdürüldüğünü doğruladı.

Kaynak: Tradingview

Tüm bu tartışmalar devam ederken ünlü Trader Tone Vays, seçimi kim kazanırsa kazansın teşvik paketinin dolara zarar vereceğini belirtti.

Yayınlanan verilere göre son günlerde yaşanan bu geri çekilme, ABD dolar endeksi ve Bitcoin arasındaki ilişkinin değiştiğini gösteriyor.

Buna karşın, Bitcoin, tarihinde en iyi ikinci değerini yaşarken bu ayı 10.600 doların üzerinde kapattı. BTC ve USD hem altın hem de S&P 500 ile doğru orantıda bir seyir gösterdi. Bütün finans uzmanlarına ve analistlerine göre Bitcoin’in geleneksel pazardan tamamen sıyrılacağı öngörülüyor.

tr_TRTurkish