Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) resmi Twitter hesabından paylaşılan ve kripto paraların ne olduğunun anlatıldığı video, kripto para ekosisteminin takipçileri tarafından heyecan ve coşkuyla karşılandı.  Takipçilerle paylaşılan videoda “Kripto para birimleri nedir?” notu düşülerek kripto para anlatılıyor.  Buna ek olarak videonun bir bölümünde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP (XRP) de gösteriliyor.

Video şu sözlerle bitiriliyor:

“…Ve kim bilir, bu paranın evrimindeki bir sonraki adım olabilir.”

IMF’nin bu videosu, kripto para topluluğu tarafından büyük bir sürpriz olarak karşılandı.  Video kısa süre içerisinde 1000’den fazla retweet ve 1500’den fazla beğeni aldı. Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, “IMF şu anda kripto paraları shill’liyor.” yorumunu yaptı.

Blockstream’in teknoloji direktörü Samson Mow ise “IMF’in bu videosunda birçok açıdan yanlışlar var. Videoda, esas olarak ödeme sorunlarına odaklanılıyor ve Bitcoin’in belirli özellikleri tüm kripto paralarla birleştiriliyor. Genel halkı bir IMF coin’e hazırlamak için manipüle ediyorlar gibi görünüyor.” ifadelerini kullandı.

IMF’in bir süredir kripto paralarla ilgilendiği ve üzerinde çalışmalar yaptığı biliniyor. IMF, belirli zamanlarda merkez bankalarıyla bir araya gelerek kripto paralar hakkında  görüşme sağlıyor. Geçtiğimiz yıl çıkan bir haberde, IMF ile Dünya Bankası’nın özel bir blok zinciri ve kripto para geliştirdiği yazılmıştı.

Leave a comment

tr_TRTurkish