İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey katıldığı podcast yayınında yeni bir Bitcoin açıklaması yaptı. Bu açıklama ile birlikte kripto paralar ve Bitcoin’i eleştiren merkez bankası yetkilileri arasına İngiltere Merkez Bankası başkanı Andrew Bailey de katıldı.

“Bitcoin Yaygın Olarak Kullanılan Bir Ödeme Şekli Haline Gelemez”

Bailey, katıldığı son podcast yayınında Bitcoin’in “kullanışlı” olmadığı için yaygın olarak kabul gören bir ödeme şekli haline gelmeyeceğini iddia etti.

Geçtiğimiz günlerde aralarında Avrupa Merkez Bankası başkanının da bulunduğu birçok yetkili Bitcoin’in herhangi bir özgün değeri olmadığını düşündüklerini söylemişlerdi.

Diğer Ülkelerin Merkez Bankaları da BTC ile İlgili Olumsuz Görüş Paylaşıyor

Geçtiğimiz haftalarda ise birçok yüksek profilli merkez bankası yetkilisi kripto varlıklar hakkında bazı kötü yorumlar yapmıştı.

Bugün erken saatlerde Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das; Bailey’nin yorumlarını destekleyerek kriptonun temelinde yatan bir değeri olmadığını iddia etti.

İsveç Riksbank ise geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve diğer kripto paraların neden para olarak sınıflandırılamayacağını açıklayan uzun bir Twitter dizisi yayınlamıştı.

En zengin ikinci kripto para milyarderi olan Sam Bankman-Fried, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında da son on yıldır çözülemeyen ölçeklenebilirlik sorunları bulunduğu için BTC’nin ödeme sektöründe “geleceğinin olmadığını” iddia etmişti.

Bununla birlikte El Salvador kısa bir süre önce 44 ülkenin merkez bankalarından temsilcilerin katıldığı bir zirveye ev sahipliği yapmış ve Bitcoin’i anlatmıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish