Geçtiğimiz ay, kripto para madenciliği için özel çip üreteceğini açıklayan teknoloji devi Intel; cuma günü yaptıkları açıklama ile kripto para madenciliği girişimini resmi olarak duyurdu.

Popüler teknoloji şirketi Intel, yapılan açıklama ile kripto para madenciliği girişimi resmi olarak duyurarak; Argo Blockchain (ARGO) ve Jack Dorsey liderliğindeki Block’un (SQ) bu yıl içinde yonga üreticisinin ilk madencilik çiplerini alacağını açıkladı.

Intel’in Hızlandırılmış Bilgi İşlem Sistemleri ve Grafik Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Raja M. Koduri, cuma günkü açıklamada; Intel’in “enerji verimli hızlandırıcıların yol haritası” ile blok zincir teknolojisinde katkıda bulunacağını söyledi.

Ayrıca Koduri, şirketin blok zincirlerinin çok fazla enerji tüketmesi konusunda dikkatli olduğunu belirtti. Bu nedenle de enerji verimli bilgi işlem teknolojilerine odaklandıklarını ekledi.

Intel Ocak ayında “Bonanza Madeni” adlı madencilik uygulamasına özel bir entgre devre (ASIC) üzerinde çalıştığını açıklamıştı.Griid Infrastructure, Intel’in yeni madencilik ASIC’leri için de bir tedarik anlaşması imzalamıştı. Intel, madencilik ASIC üretiminin en az %25’ini 2025 yılına kadar Griid’e satacağını da garanti etmişti.

Intel, çip hakkında daha fazla bilginin 20 Şubat’ta gerçekleşecek Uluslararası Katı Hal Devreleri Konferansı’nda sunulacağını ifade etti. Şirketin 23 Şubat’ta “Bonanza Madeni: Ultra Düşük Voltajlı Enerji Verimli Bitcoin Madenciliği ASIC” başlıklı bir sunum yapması planlanıyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish