Menkul Kıymetler İzleme Kurumu, İran Merkez Bankası’nın kripto para birimlerini düzenlemesi gerektiğini açıkladı.

İran’da düzenlenmiş bir Bitcoin faaliyet olması nedeniyle, ülkenin menkul kıymetler ve borsa düzenleyici kurum başkanı; merkez bankasının dikkatini kripto para birimlerine  çevirmesi gerektiğine söyledi. 

SEO yetkilisi, Merkez Bankası (CBI) kripto para birimlerinin kullanımına ilişkin özel bir duyuruda bulundu. Buna göre İran sermaye piyasasında dijital para alım satımın bu şartlarda mümkün olmadığını söyledi.

Financial Tribune’ün aktardığına göre Dehqan; kripto para madenciliğine ilişkin hükümet kurallarına ilişkin düzenleme olduğuna dikkat çekti. Ancak Muhammed Ali Dehkan ısrar; Mayınlı kripto para biriminin insanlar tarafından kullanılması, CBI’ın uğraşması gereken şeydir. Ayrıca İran Merkez Bankası kripto para birimlerini düzenlerse konuya bakacağız  şeklinde açıklama yaptı.

İran’da kripto para birimlerini düzenleme çağrıları artıyor. Mayıs ayında İran parlamentosu mali düzenleyicileri konuyla başa çıkmak için dikkatli bir yaklaşımı benimsiyor. 

Sermaye piyasası yetkililerini yasal kripto ticareti için verimli yatırım araçları oluşturmaya çağıran parlemento; haziran ayında, ülkenin ekonomi bakanı hükümetin kripto teknolojilerinin gelişimine çok uzun süre müdahale edemeyeceğini söyledi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish