Ödeme devi PayPal, İrlanda ofisine kripto para birimi ile ilgili pozisyonlar için işe alım yapacağını açıkladı. PayPal’ın bu atılımdaki amacı, şirketin tutumunu göstermek ve dijital varlık piyasasında büyümek.

Yerel haber organı Independent’e göre PayPal; kara para aklamayı önleme ve iş geliştirme gibi kripto para odaklı çalışma kollarını geliştirmek istiyor.

Şirket, geçtiğimiz yıl kripto para sektörüne giriş yaptığını resmi bir şekilde açıklamıştı. Ve ekim 2020’de ABD’li vatandaşların BTC, ETH, BCH ve LTC almalarına izin vermişti. Son dönemlerde de kripto para sektörüne olan hizmetlerini genişletti. Kullanıcıların ürün ve servisler için kripto para kullanmasına olanak sağlamaya başladı. Ayrıca şirket iki aydır kullanıcılarının üçüncü parti cüzdan kullanmalarına olanak sağlıyor.

PayPal CEO’su Dan Schulman nisan ayında; şirketin kripto para operasyonlarının ilk altı ayında tüm beklentileri karşıladığını hatta daha fazlasını gerçekleştirdiğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde yaptığı gelir toplantısında da Schulman; şirketin kripto para servislerinin çok yakın bir gelecekte Birleşik Krallık ile gelebileceğini söyledi. Ayrıca şirket, yeni güncellemeler ile daha hızlı ödeme işlemleri için çalışmalarına da devam etmekte.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish