Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, Anadolu Ajansı muhabirine kripto paralar ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamasında Türkiye İş Bankası’nın  bu alanlarda öncü olduğunu söyledi.

  • Aran; “siber risklerin çok fazla olduğunu ve düzenlemelerin yetersiz kaldığını söyledi. Finansal okuryazarlığın zayıf olduğunu belirterek kripto paralarla ilgili geçmişte yaptığı uyarıyı yineledi.
  • İş bankası genel müdürü Aran;  “Uyarı yapmam nedeniyle sanki bunun karşısındaymışım gibi bir algı oluşmasını istemiyorum.” dedi. Konuyu teknoloji ve finansın geleceği açısından kıymetli bulduğunu ve bu alandaki eksiklikleri gidermek için uyarılarımızın anlaşılması gerekiyor dedi.

  • Aran, kripto para piyasasındaki aracı kurumların bir gecede yok olduğunu. Bu sebeple vatandaşların parasının kaybolduğunu, insanların bu sebeple mağdur olduğunu söyledi.
  • Güvenilir bir kurumun genel müdürü olarak sorumluluk hissettiğini söyleyen Aran; “Mağduriyeti azaltma adına bu işin nasıl olması gerektiğini, ne olması gerektiğini ortaya koyabiliriz. Otorite ile beraber çalışarak düzenlemeyi peşi sıra getirebiliriz. Banka olarak böyle bir değişikliğe gidebiliriz ve bu alanlarda da bizi yine öncü olarak görebilirsiniz.” dedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish