Dünyanın sayılı yeni nesil teknoloji firması MicroStrategy, Bitcoin yatırımını artırdığını açıkladı. Kurumsal iş zekası, bulut platformlar ve mobil yazılım teknolojileri üzerinde çalışan şirket, Bitcoin için önemli bir kurumsal yatırımcı konumunda.

MicroStrategy tarafından yapılan bir basın açıklamasında Bitcoin’i bir numaralı yatırım rezervi haline getirmek için adımlar atmaya başladıkları duyuruldu. 250 Milyon dolara karşılığında 21.454 BTC satın alan şirket Bitcoin yatırımlarının bununla sınırlı kalmayacağının sinyallerini verdi:

“Bitcoin, piyasa koşullarına ve gelecekteki potansiyel geri kazanım oranı dahil olmak üzere, işletmenin Nakit Varlıklar sekmesinde ‘birincil hazine rezerv varlığı’ olarak belirlendi. Bu yeni politikanın bir sonucu olarak, şirketin sahip olduğu Bitcoin miktarı, 11 Ağustos 2020’de açıklanan 250 milyon dolarlık yatırımın ötesine geçebilir.”

Buna ek olarak MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı Michael J. Saylor, Bitcoin yatırımı hakkında şunları dile getirdi: “Bu yatırım, dünyanın en yaygın kullanılan kripto para birimi olan Bitcoin’in güvenilir bir değer deposu ve nakit tutmaktan daha uzun vadeli değer kazanma potansiyeline sahip çekici bir yatırım varlığı olduğuna olan inancımızı yansıtıyor.”

Bitcoin kurumsal yatırımcıların artmasıyla daha güçlü hale geliyor. 2020 yılında gerçekleşen ödül yarılanması ve koronavirüs salgının ekonomik etkilerinin altından başarı ile kalkan Bitcoin popülerliğini korumaya devam ediyor.

Leave a comment

tr_TRTurkish