İspanya’da Bir Müze Van Gogh NFT ‘leri Mi Hazırlıyor?

İspanya’da bir ulusal müzenin kendi NFT’lerini hazırlaması büyüt etki oluşturdu. NFT koleksiyon içerisinde, Van Gogh‘un başyapıtlarından oluşan eserler yer alıyor.

Edinilen bilgiye göre, ünlü sanatçının sanat eserlerinin blok zinciri teknolojisinden faydalanarak yüksek çözünürlüklü NFT’lere dönüştürülerek Ulusal Müzesi tarafından onaylandığını açıkladı.

Orijinal bir eseri simgeleyen her NFT, sınırlı bir serinin eseri olarak oluşturuldu. Van Gogh’un bu özel NFT koleksiyonu, sınırlı sayıda NFT içerecek.

Van Gogh NFT koleksiyonu çok yakında

Metaverse platformu CEO’su Carlos Grenoir, “NFT’ler aracılığıyla sanata erişimi uygun bir hale getirerek, bireylerin Van Gogh’un eserlerini yeni bir şekilde deneyimlemelerini sağlamayı umuyoruz” açıklaması yaptı.

Metaverse’imiz, dijital yapıtları sergilemek ve keşfetmek için bir platform görevi üstlenerek geleneksel müze çizgilerini aşan sürükleyici ve zengin bir deneyim imkânı yaşatıyor.

Teknoloji şirketi LG ile yapılan iş birliği neticesinde Van Gogh’un NFT sahiplerinin, dijital sanat eserlerini blok zincir tabanlı ekranlar kullanarak gösterme imkânına sahip olabilecekleri dile getirdi.

İlginizi çekebilir: Elon Musk, Yapay Zeka Şirketi xAI’nin Başladığını Açıkladı

Uzmanlara göre Van Gogh‘un seçilmesi konusunda da birtakım açıklamalar yapıldı. “Van Gogh‘un sevilmesinin yanı sıra, evrensel olarak tanınan, bizimle aynı felsefeyi benimseyen ve yeni ve yıkıcı bir şey oluşturan bir sanatçı istedik” ifadelerine yer verildi.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın

tr_TRTurkish