İsrail Terörle Mücadele Birimi, yeni bir duyuru yayımladı. Duyuruda Hamas Örgütü ile ilişkili 84 kripto para cüzdanı tespit ettiklerini açıkladı.

İsrail Terörle Mücadele Birimi, açıkladığı listedeki cüzdanlara el konulacağını duyurdu. İsrail Savunma Bakanı Benjamin Gantz, cüzdanların direkt olarak Hamas ile ilintili olduğunu belirtti. Söz konusu 84 kripto para cüzdanı arasında Bitcoin, Ether, Tether, Dogecoin ve birçok kripto paraya ait cüzdan olduğunu söyledi. Cüzdanların bir kısmını “ajourbasam@gmail.com” ve “younsmoh2014@gmail.com” e-posta adresleri ile bağlantılı olduğunu belirten İsrail, blokzinciri analiz şirketi Elliptic ile yakın temasta çalıştıklarını açıkladı.

Elliptic verilerine göre söz konusu cüzdan adreslerinde 7.7 Milyon dolardan biraz fazla fon bulunmakta. Cüzdanlarda bulunan varlıkların çoğu da Bitcoin ve Tether olarak tutuluyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Elliptic yetkilisinin “bazı cüzdanların halen aktif olduğu” sözleri dikkat çekti. Adreslerden bazılarının borsaların kontrolünde olan yatırma adresleri olduğu ortaya çıktı. Terörle Mücadele Birimi, Hamas’ın bazı kişilerin hesapları üzerinden işlemlerini gerçekleştirmiş olabileceğinin altını çizdi.

Elliptic yeni cüzdanların hangi borsalarla ilişkili olduğunu açıklamadı. Öte yandan cüzdanların dondurulup dondurulamayacağı da bilinmiyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish