İsviçre devletine ait olan PostFinance bankası kripto para işlemleri ve saklama hizmetleri vermeye başlayacak. Böylelikle Banka, ülkenin bilinen kripto firmalarından Sygnum ile bu kapsamda ortaklık anlaşması yaptı.

Bankacılık krizinin etkilerinin en sert hissedildiği ülkelerden biri olan İsviçre’de bir devlet bankası, kripto para hizmetleri sunacağını duyurdu.  Böylelikle banka müşterileri, Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere, bilinen büyük kripto paraları alım-satım yapabilecek ve aynı zamanda banka gözetiminde saklayacak.

İsviçre’nin popüler kripto para şirketlerinden olan Sygnum, kurumsal firmalara da birçok kripto hizmeti sunuyor ve 15’ten fazla bankayla bu anlamda ortaklık sağladı.

“Talep gittikçe artıyor”

Konuyla ilgili açıklada bulunan PostFinance bankasının yatırım yöneticisi Philipp Merkt, bu atılımın arkasında müşterilerinden gelen taleplerin etkili olduğunu belirtti.

“Dijital varlıklar finans dünyasının artık ayrılmaz bir parçası oldu. PostFinance müşterileri de bir süredir dijital varlık dünyasının bir parçası olmak istiyorlar. Bu konuda gelen talepler her geçen gün artıyor”

1906 yılından beri hizmet veren PostFinance bankası, İsviçre Postanesi’nin de bir alt şirketi olarak hizmet veriyor ve kripto paralara karşı pozitif bir duruş sergilemesiyle biliniyor. Postane son olarak “Kripto Pulu 3.0” olarak adlandırılan yeni bir NFT ve pul koleksiyonu çıkarmıştı.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish