İsviçre’de bulunan bir sigorta şirketi sunulan hizmet karşılığında müşterilerinden Bitcoin ve Etherle yapılan ödemeleri kabul edecek.

Atupri Health Insurance 31 Ağustos Perşembe günü yaptığı duyuruya göre, 200 bin müşterisinin Bitcoin ve Etherle ödeme yapabilmesi adına kripto finansal hizmetler şirketi Bitcoin Suisse ile iş birliği yapmaya hazırlanıyor. Bern merkezli Atupri şirketi, dijital varlıklarla yapılan ödemeleri kendi veri tabanında tutmak yerine Bitcoin Suisse tarafından dönüşümü yapılacak Bitcoin ve Ether ödemelerini İsviçre frangı olarak alacak. 2019 senesi itibarıyla yıllık satışı yaklaşık olarak 887 milyon dolara ulaşan sigorta şirketi, müşterilerinden madencilikle ilgili ücretler için de ödeme alacak.

Atupri pazarlama ve satış başkanı Caroline Meli, “Sağlık sektöründeki dijital öncüler olarak sosyal trendleri öngörüyor ve uzun vadeli potansiyeli olan sigorta çözümleri sunuyoruz.” diye belirtti. Bitcoin Suisse, bir milyar dolardan fazla değer sahibi varlıklara hizmet veriyor.

Leave a comment

tr_TRTurkish