İsviçre merkezli Maerki Baumann özel bankasından önemli bir hamle geldi. İsviçre’de bir ailenin sahip olduğu banka hizmetlerine kripto para saklama ve ticaret hizmetlerini ekledi.  İsviçre Finansal Piyasa Danışma Otoritesi (FINMA)’nin düzenleyici onayı takiben, Maerki Baumann, müşterilerine 2020 Haziran ayından itibaren kripto para ticareti ve saklama hizmetini sunmaya başlayacak.

Lansmanda Beş Kripto Para Birimi Yer Alacak

Açıklama yapan Zürih merkezli özel banka, yeni kripto özelliklerinin lansmanının Maerki Baumann’n  2019 yılının başında başlatılan kripto sistemine uygun şekilde ilerlediğini vurguluyor. Stratejinin bir parçası olarak, Blockchain firmaları adına ticari hesaplar sunan banka girişim halindeki kripto para teklifleri ile menkul kıymet token teklifleriyle ilgili olarak da yeni başlayacak olanlara tavsiyelerde bulunuyor.  Maerki Baumann müşterileri, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) içinde yer alacak şekilde beş büyük kripto para birimi ile alım satım yapabilecekler. Firma, traderların diğer ERC-20 tabanlı dijital varlıkların ticaretini de teklif edebileceklerini ifade etti.

Kripto Para Çıkarma İşlemi Fazla Yatırım Fırsatı Sunuyor

Kripto para alım satımı gerçekleştirmek için Maerki Baumann, ortaklarıyla işlemlerini yürütecek. Banka özellikle kendilerine verilen alım satım emirleriyle ilgili olarak InCore Bank AG işlem bankası benzeri şirketler aracılığıyla ve profesyonel kripto brokerları ve likit kripto para borsaları ile beraber çalışmayı sürdürecek.  Maerki Baunmann birlikte çalışma politikasıyla işlemlerin daha hızlı bir şekilde ve dar bir ticaret yayılımıyla gerçekleştirilmesinin sağlanacağını belirtiyor.  Yeni kripto para çıkarma, geleneksel özel bankacılık ve kripto endüstrisi arasında köprü kurarak gelecek sürecin daha kontrollü ve rahat geçmesini amaçlıyor. Maerki Baunmann CEO’su Stephan Zwahlen, yeni özelliğin kurumsal yatırımcılar için yeni yatırım fırsatları sağlayacağını dile getirdi. Maerki Baumann, İsviçre’deki kripto ve Blockchain teknolojisini erken benimseyen kurumlar arasında yer alıyor. 2018 yılının Ağustos ayında, bankanın kripto varlıklarını kabul eden ikinci İsviçre bankası olduğu bildirilmişti. Geçen yıl şirketin CEO’su Blockchain teknolojisinin ve kripto varlıklarının geleneksel bankacılık işlerini geride bırakabileceğini iddia etmişti.

Leave a comment

tr_TRTurkish