Kripto para düzenlemesiyle ilgili son dönemde yapılan konuşmalara; İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu da katıldı. 

Ağıralioğlu, şahsi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kriptopara piyasalarına düzenleme getirilmesinin çok önemli olduğunu fakat bu öncelikli hedefinin yatırımcıyı kısıtlamak olmaması gerektiğini belirtti.

Ağıralioğlu, açıklaması ise şu şekilde; “Devletimiz kriptopara piyasalarına özellikle de yerli kripto borsa teminatının sağlanmasına dair bir düzenleme getirmesi çok önemlidir. Bu düzenlemenin öncelikli hedefi; yatırımcıyı kısıtlamaktan ziyade ülkemizin kriptopara sektöründe başat aktör hâline getirilmesi olmalıdır.”

“Thodex vurgunu ve rezaleti hâlâ adaletle bulunmadı. Devlet elbette vergi alabilir. Ancak miktar makul oranda olmalı. Önce yatırımcıların kripto varlıklarının güvenliğini sağlamalıdır. Kendi yatırımcımızı ürkütüp kaçıracak adımlar atmak yerine yurt dışından yatırımcı çekebilecek adımlar atılmalıdır.”

“Kripto yatırımcılarının yüksek oranda vergilendirilmesi fikrini asla doğru bulmuyoruz! Vergi oranları kesinlikle makul olmalı! Hükümet çok istiyorsa birikimlerini buralarda değerlendiren yerli yatırımcılarımız yerine; 5 müteahhitten bugüne kadar affettiği vergileri alsın!”

TBMM’de Kripto Para Temsilcileri ile Toplantı Yaptı!

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Grup Başkanvekili ve eski Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş şahsi Twitter hesabından kriptopara temsilcilerini TBMM’ye davet etmişti. Büyük gün geldi ve kriptopara temsilcileri bugün Mustafa Elitaş ve Mahir Ünal ile TBMM’de bir araya geldi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerçekleşen toplantıda; Haberin devamını okumak için tıklayınız…

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish