Son dönemlerde Bitcoin’e verdiği destek ile gündemde olan Jack Dorsey, fintech şirketi Square vasıtasıyla Bitcoin odaklı yeni bir girişiminin olduğunu açıkladı.

Haziran ayında Miami’de gerçekleşen Bitcoin konferansında Twitter’ın CEO’su; “Hayatımın sonuna kadar şirketlerim ve ben Bitcoin’in geliştirilmesi için çalışacağız. Odaklandığımız nokta Bitcoin, merkezsizlik ise tek amacımız olacak” dedi. 

Dorsey, geçtiğimiz ay merkezsiz ve izin zorunluluğu olmayan, mobil cüzdan geliştirmek istediğini belirtmişti. Dün gece attığı tweet ile Square vasıtasıyla yeni, merkezsiz ve açık kaynaklı proje üzerinde çalıştığını açıkladı. Twitter’ın CEO’su, “Square, tek amacı merkezsiz finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştırmak. Seller, Cash App ve Tidal ile birlikte açık kaynaklı geliştirici platform oluşturacağız. İlk odak noktamız Bitcoin, projenin adı ise TBD olacak. Donanım cüzdan projemizde olduğu gibi bunu da tamamen herkese açık şekilde yapacağız. Açık yol haritası, açık geliştirme ve açık kaynak.” Ayrıca CEO takımın oluşturulmasında ve liderlik edilmesinde Mike Brock bulunacağını açıkladı.

Jack Dorsey’nin organize ettiği “The B Word” etkinliği 21 Temmuz’da yapılacak. Söz konusu etkinlikte Elon Musk ve Jack Dorsey karşı karşıya gelecek. Organizasyonun odak noktası ise Jack Dorsey ile Elon Musk’ın karşılaşması olacak. 

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish