Twitter’ın kurucularından olan Jack Dorsey; Elon Musk‘ın şirketi tamamen satın almasından memnun olduğunu ifade etti. Twitter hesabından konuyu değerlendiren Dorsey; “Twitter’ı Wall Street’ten geri almak doğru bir adım. Elon benim güvendiğim tek çözüm merciidir. Elon’un maksimum derecede güvenilir ve geniş kapsamlı bir platform yaratma hedefi, olması gerekendir.” dedi.

Kasım ayında kurucusu olduğu Twitter’ın CEO’luğunu bırakan ancak yönetim kurulunda kalmaya devam eden Jack Dorsey; Elon Musk’ın Twitter’ı tamamen satın almasının doğru bir adım olduğunu belirtti.

Kişisel Twitter hesabından düşüncelerini paylaşan Dorsey, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasını şirketi Wall Street’ten geri almak olarak yorumladı ve şunları söyledi:

“Twitter’ı seviyorum. Küresel bir bilince sahip olmamız için bize en yakın olan şey Twitter’dır. Benim için önemli olan iki şey fikir ve hizmettir. Şirket olarak Twtter benim her zaman sorunlarıyla ilgilendiğim tek şey ve ayrıca en büyük pişmanlığım oldu. Wall Street ve onun reklam modeli tarafından satın alınmıştı. Onu Wall Street’ten almak doğru bir adım.”

“Elon Güvendiğim Tek İsim”

“Prensip olarak, Twitter’ın sahibinin biri olmaması ya da onu kimsenin yönetmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bir şirket değil, bir kamu malı olmalı. Ancak bir şirket olacaksa da, Elon benim güvendiğim tek çözüm merciidir. Onun, bilincin ışığını daha fazla alana yayma görevine güveniyorum.”

“İkinize de Teşekkür Ederim”

“Elon’un ‘maksimum derecede güvenilir ve geniş kapsamlı’ bir platform yaratma hedefi, olması gerekendir. Bu ayrıca Parag’ın da hedefidir. Onu da zaten bu yüzden seçtim. İkinize de, bu şirketi çıkılması imkansız bir durumdan çıkardığınız için teşekkür ederim. Doğru yol budur. Tüm kalbimle buna inanıyorum. Twitter’ın, herkese açık şekilde diyalog kurulmasına dizin vereceğini görmekten mutluyum. Tüm dünyada ve yıldızlarda…”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish