Bitcoin’i destekleyen Jack Dorsey‘nin kurucusu olduğu Block şirketinin uzun zamandır geliştirdiği kripto donanım cüzdanında görüntüler resmi olmayan bir hesap tarafından yayımlandı. Altıgen şeklinde olduğu olan cüzdan, bilinen cihazlardan biraz daha farklı.

Bildiğimiz üzere teknoloji şirketi Block, 1 seneden uzun süredir geliştirmelerine devam ettiği kripto soğuk cüzdanını resmi olarak duyurmaya hazırlanıyor. Sosyal medyada yer alan görseller, cüzdan hakkında net bir fikir sağlıyor.
Jack Dorsey‘nin geçen sene içerisinde konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu tarz soğuk cüzdanların kullanılmasının karmaşık ve zor olduğunu, bu sebeple kendilerinin çok daha kolay alışılabilecek bir cihaz geliştirmeye başlayacaklarını dile getirmişti.
Bu yazımız ilginizi çekebilir: Cosmoverse Konferansı’nda Duyuruldu: Bitcoin, Cosmos Ağına Mı Girecek?

Block’un geliştirmiş olduğu bu soğuk cüzdanın diğer cihazlara kıyasla daha uygun fiyatta olması ve hatta daha geniş bir coğrafyada olması hedefleniyor.

Görüntü ile ilgili şu an için hem fiyat hem de lansman günüyle ilgili herhangi bir detay bilinmiyor.

Apple’a Bitcoin hakkında mesaj da vermişti

Bitcoin madenciliğinin kolay bir şekilde gerçekleştirebileceği bir cihaz geliştirdiği bilinen Block şirketinin CEO’su Dorsey, Apple’a da hizmetleri içine Bitcoin bağlantılı ürünler yerleştirilmesini tavsiye etmişti. Jack Dorsey, yaptığı açıklamada Twitter üzerinden Apple CEO’su Tim Cook’u da etiketleyerek, “ApplePay neden Bitcoin’i entegre etmiyor” demişti.

Kripto dünyasını yakından takip etmek ve en güncel haberleri öğrenmek için bizi tüm sosyal medya Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve https://t.me/kriptoblogu kanalımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish