Japonya yerel haber organlarının aktardığı bilgilere göre Japonya mali regülatörü Finansal Hizmetler Kurumu (FSA); kripto para regülasyonlarını, yatırımcıları daha iyi koruyabilmek için katılaştırmayı planlıyor.

  • Finansal Hizmetler Kurumu, dünya genelinde kripto paralar ile ilgili yaşanan gelişmelere uyum sağlayabilmek adına geçen ay kurum içerisinde kripto para ve merkeziyetsiz finans (DeFi) odaklı çalışmalar yapacak bir ekip kurdu.
  • Jiji Press’in haberine göre yetkililer kripto para sektörüne inovasyonun önünü kapamadan; istikrar getirmek adına yeni önlemler üstünde çalışıyor ve gelecek yılın yazına kadar bir taslak oluşturmayı planlıyor.

  • Japonya’daki regülatörler, ülkedeki Coincheck adlı borsanın 2019 yılında yaklaşık 530 milyon dolarlık bir hack saldırısına; uğramasının ardından sektördeki regülasyonları katılaştırma kararı aldı.
  • Aktarılanlara göre yetkililer, kripto para sektöründeki şirketlerin kara para aklama; ve volatilite gibi risklere karşı yeterli önlemleri hala almadığını düşünüyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish