Özel bankacılık müşterilerine Bitcoin fonu sunmaya başlayan JP Morgan, kripto para hamleleri devam ediyor. Banka, geçtiğimiz ay 5 kripto para fonunu yatırıma açtı. Bu 5 fonun 4 tanesini Grayscale’in fonları oluşturuyor.

ABD’nin regülasyon belirsizliğine rağmen bankaların kripto hamleleri devam ediyor. ABD’nin en büyük yatırım bankalarından JP Morgan yaklaşık bir aydır; 4 Grayscale ve 1 Osprey Funds’a ait kripto para fonlarına yatırım izni vermeye başladı. Bu hafta da NYDIG ile Bitcoin fonu başlatan JP Morgan; Grayscale’in 4, Osprey’in de 1 fonunu müşterilerine açtı. CNBC’nin haberine göre; Grayscale Bitcoin Trust, Grayscale Bitcoin Cash Trust, Grayscale Ethereum Trust, Grayscale Ethereum Classic Trust ve Osprey Bitcoin Trust varlık yönetim müşterilerine açtı.

JP Morgan’ın bu hamlesi yıllardır kripto paralara karşı çıkan; hatta CEO’sunun bir dönem “Bitcoin ile işlem yapanı görürsem işten atarım” dediği bankanın artık bu negatif tutumundan tamamiyle kurtulduğunun kanıtı. Ülkenin diğer büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs ve Morgan Stanley de müşterilerine Bitcoin fonu sunuyor. ABD’deki birçok bankanın da Bitcoin’e yatırım izni için sırada bekliyor.

CNBC’nin haberinde JP Morgan ve NYDIG konuyla ilgili herhangi bir değerlendirme yapılmadı. NYDIG, başka büyük yatırım bankası Morgan Stanley’ye de Bitcoin fonu sağlıyor. Osprey Funds CEO’su Greg King’ın yaptığı açıklamada JPMorgan müşterilerinin artık ABD’deki; en düşük fiyatlı halka açık Bitcoin fonuna erişebilecek olmalarından memnun olduklarını söyledi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish