JPMorgan Chase bu hafta içerisinde kendi kripto parası olan JPM Coin’in kullanmaya başlıyor!

Bankanın yöneticilerinden Georgakopoulos, JPM Coin’in bu hafta içerisinde ilk kez ticari amaçla kullanılacağını duyurdu. JPMorgan Chase bankasına ait ilk kripto paranın işlemini büyük bir teknoloji şirketi yapacak. CNBC haberine göre JPMorgan Chase bankası hem kendi koini hem de Blockchain çalışmalarına hız verdi. Bankadan gelen açıklamaya göre JPM Coin’i uluslararası bir teknoloji devi kullanmaya başladı. Şirket, 7/24 aralıksız şekilde sınır ötesi işlem yapmak için kullandığı söylerken teknoloji devinin ismi açıklanmadı.

JPMorgan Chase banka yöneticisi Georgakopoulos geçen hafta yaptığı röportajda, bu tarz teknolojilerin artık ticari amaçla da kullanılabileceğini bu sebeple bankanın sadece ar-ge çalışmalarıyla durmayacağını belirtti.

Georgakopoulos, kağıt çek ve banka kasası kullanımına değinerek yılda yüz milyonlarca kağıt çek harcandığını ancak bu işlemlerin blockchaine aktarılırsa maliyetin %75 daha düşebileceğini söyledi. En önemlisi de tüm bu işlemlerin blockchaine aktarıldığı taktirde işlemlerin birkaç gün değil birkaç dakika da tamamlanabileceğini belirtti.

Leave a comment

tr_TRTurkish