JPMorgan analistleri, Bitcoin fiyatının uzun vadede 146 bin doları aşabileceğini düşünüyor.

Lider yatırım bankalarından JPMorgan ’nın müşterileri için çarpıcı bir Bitcoin tahmin raporu yayımladı. Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analist grubu, Bitcoin’in uzun vadede 146 bin doları göreceğini ve hatta geçebileceğini öngördü

Bu rapora göre, altının alternatif bir para birimi olarak görülmesi Bitcoin için çok pozitif bir durum. Elbette altın ve Bitcoin volatilite oranlarının kısa sürede yaklaşması mümkün değil. Ancak 146 bin hedefi bu yıl için olası bir hedef gibi durmasa da uzun vadede mümkün olan bir hedef olarak belirtildi.

Raporda dikkat çeken başka bir bölüm ise “Kısa vadede ise Bitcoin değeri ve pozisyonu konusunda yorum yapmak 2021 yılında daha da zorlaştı. Çünkü şu an Bitcoin’e yoğun bir ilgi nedeniyle rakamların sürdürülebilir olabileceğini düşünmüyoruz.” açıklaması oldu.

J&P Morgan’ın raporundaki diğer önemli maddeler:

  • Milenyal jenerasyonunun daha fazla para sahibi olması ve sektöre girmesiyle altın karşısında Bitcoin’i daha da güçlenecek.
  • Altına çok fazla miktarda yatırım yapılması, uzun vadede Bitcoin için de iyi yönde bir işaret.
  • ETF’ler ve koin yatırımları ile beraber Bitcoin’in toplam piyasa değeri, özel sektörün altına yaptığı yatırıma ulaşarak 10 kat artabilir.
  • Milenyal jenerasyonunun ve özel şirketlerin Bitcoin’e olan ilgisi, büyük kurumsal yatırımcıların da Bitcoin’e daha büyük çapta yatırım yapmalarına neden oldu. Bunlar Bitcoin vadelerinde ve CME opsiyonlarında görüldü bu sebeple PayPal’ın kripto para açıklamalarından önce olduğunu söyleyebiliriz.
tr_TRTurkish