JPMorgan analistleri bitcoindeki gidişatı yorumladı. Yatırım bankası JPMorgan’a göre mayıs ayında yaşanan düşüş sonrasında bitcoine olan kurumsal ilgi azaldı. Ayrıca analistler kısa vadede düşüşün devam edebileceğini belirtti.

JPMorgan’nın baş analisti Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analiz ekibi yeni bitcoin yorumu yaptı. Rapora göre bitcoindeki düşüş kurumsal şirketlerin ilgisini azalttı. Analistler, bitcoin fonlarından çıkışların devam ettiği, altın ETF’lerine de giriş olduğunu belirtti. 

Raporda “geleneksel dünyanın yatırım aracı altına, kurumsal geçiş devam ettiği ve bitcoinde sürekli yaşanan sert düşüş ve çıkışların kurumsal benimsenmede bir şüphenin oluşmasına sebep olduğu” belirtildi. Analistler, “Daha önce 60 bin dolar sınırının aşılamamasının daha büyük bir düşüş getirebileceği konusunda uyarılarda bulunmuştuk. Bu yüzden geçtiğimiz haftaki büyük düşüş gerçekleşti.” açıklamasını yaptı.

JPMorgan analistleri kısa vadede de olsa düşüşün devam edebileceğini şöyle ifade ettiler; “Şu anda bitcoin ve ethereum fiyatlarında geçtiğimiz haftalarda yaşanan düşüşlerin ardından; istikrarlı bir fiyat gidişatı olabilir ancak bu geri çekilme için hala aşırı satış var yorumunu yapamıyoruz. Muhtemel bir geri çekilme hareketi beklenmekte.” Ayrıca bitcoinin olması gereken değerini 24 bin dolar ile 36 bin dolar olduğu belirtildi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish