Dünyanın en büyük bankalarından JPMorgan Chase, bazı müşterilerine bitcoin tabanlı hizmet sunmayı planlıyor. Hizmet sadece özel varlık müşterilerini kapsayacak.

CoinDesk’in haberine göre JPMorgan Chase, gelecek aylarda özel bir bitcoin fonu kurmaya hazırlanıyor. JPMorgan, geçen ay kripto para yatırımı ile öne çıkan şirketleri kapsayan yatırım türü oluşturdu. Hazırlanan bitcoin fonunun ise doğrudan kripto paraları kapsayacağı söyleniyor. Pantera Capital ve Galaxy Digital gibi büyük şirketler tarafından yapılan pasif ücretlerin bir kırılma noktası olduğu düşünülüyor. Bu fon sayesinde özel varlık müşterilerinin bitcoin satın almaları veya depolamaları sağlanacak.

Aktif olarak JP Morgan tarafından yürütülecek bitcoin fonunun, özel varlık müşterileri ile kısıtlı olacağı düşünülüyor. Kurulacak bitcoin fonu için gerekli custody hizmetinin, NYDIG’den alınacağı iddia ediliyor. Aynı zamanda Morgan Stanley de bazı özel müşterilerine kripto para hizmeti sunmaya başladı. Bu bitcoin fonlarından birine, ilk 14 gün içerisinde 29.4 milyon dolar para girişi oldu.

tr_TRTurkish